Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Діти — погодки: як впоратися однієї
Не Зупиняйся | Діти | Психологія

Ще якісь 30-40 років тому складно було зустріти радянську сім'ю, де був всього лише одна дитина.Як правило, їх було два, а то і три.Але час розвалу СРСР позначилося і на народжуваності.Молоді пари боялися народжувати дітей у такий непростий для країни час, а якщо і заводили, то тільки одну дитину.В сучасний час динаміка народжуваності покращилася.Вплинула і видача материнського капіталу, і різні субсидії молодим сім'ям.І якщо партнери воліли, щоб різниця між дітьми була 3-4 роки, то тепер мама віддає перевагу не виходячи з одного декретної відпустки піти у другій.І перевагу віддають дітям-погодкам.Різниця між такими дітьми рік або рік з невеликим.Розглянемо докладніше варто почекати або заводити відразу другої дитини.

Варто заводити дітей-погодок?

26

Народження однієї дитини досить сильний стрес для організму мами, так і для бюджету сім'ї.Батькам доведеться забути про багатьох своїх звичках і повністю присвятити себе дитині, особливо якщо допомоги з боку бабусь і дідусів чекати не доведеться.Тому народивши першого малюка, більшість жінок про другому не замислюються ще довгий час.Але є й ті батьки, які свідомо йдуть на народження другого, поки першому буде тільки рік.Такі батьки вважають, що краще відразу народити двох дітей, зате потім вона може знову вийти на роботу і їй більше не доведеться відриватися на новий декрет.Жіночий організм не забув що таке пологи, і буде легше народити.Та й малюки будуть дружні з такою мінімальною різницею.Причин завести дітей-погодок багато.

Але перш ніж зважитися на це, батьки повинні подумати:

22

 1. З двома маленькими дітьми буде складно перші півроку, поки другий не почне повзати.Тільки тоді старшому буде цікаво грати з молодшим.А поки маленький буде постійно лежати і плакати, перше чадо буде тільки ревнувати.
 2. Матеріальна сторона.На двох дітей буде йти більше грошей.
 3. Психологічний стрес і фізичне навантаження.Як правило, з дітьми доведеться займатися мамі, так як тато буде працювати втричі, щоб забезпечити вже трьох людей.
 4. Досить житлоплощу.Погодьтеся, вчотирьох в однушке буде важче, ніж трьом поміститися.
 5. Питання такого роду досить складний і індивідуальний і тому батькам потрібно ґрунтовно підходити до такого рішення.

Плюси і мінуси, коли діти — погодки

16

Звичайно ж, діти завжди щастя.Частіше, звичайно, і другу дитину, і погодок батьки планують.Але буває, що мама завагітніла сама того не очікуючи, і батьки вирішують залишити другу дитину.

Які ж плюси в тому що ваші діти-погодки?

18

 • Вже з самого народження діти будуть дружні.У дорослому житті їм буде простіше знайти спільну мову, так як різниця в віці буде мінімальна.
 • Молодшенький буде розвиватися швидше за своїх однолітків, так як у нього буде хороший вчитель — його старший брат або сестра.
 • Батькам буде простіше прийняти другу дитину, так як ази залицяння за першим ще не забуті.
 • Тіло матері ще не забуло процес пологів, і їй буде легше.
 • Дітки можуть піти в сад.

Мінуси в цьому рішенні безперечно теж є:

21

 • Батькам і морально, і фізично, і психологічно буде важко перші півроку.Перший малюк вже увійшов у свій режим, а у молодшого його ще й немає.Здавалося б, безсонні ночі пройшли, але з появою другої дитини вони почнуться знову.
 • Старшій дитині уваги приділяти менше.Розпочнеться ревнощі і суперництво за увагу батьків.
 • Фінансова ситуація.Двоє дітей — подвійні витрати.Народжуючи другого, потрібно розуміти, що і старший не повинен бути обмежений.

Діти-погодки: як впоратися однієї

24

 1. Найчастіше бабусі і дідусі ще працюють, і можливість допомогти молодим батькам з'являється або пізно ввечері, або у вихідні.Глава сімейства зазвичай працює ще більше, тому на жінці і побут, і двоє дітлахів.
 2. Мамі потрібно постаратися спланувати свій розпорядок дня так, щоб встигати.
 3. Багато сучасної техніки, яка допоможе батькам у цьому питанні.Не нехтуйте блендерами, посудомийками, стиралками.
 4. Немовлята більшу частину часу ще сплять.Тому мама може позайматися зі старшим в цей час, і на прогулянці з ним побігати.А під час денного спільного сну зробити мінімальні справи по дому і самої відпочити.
 5. Не відмовляйтеся від допомоги з боку.Прийшла в гості подруга, нехай пограється зі старшим.А ви тим часом обід поставите варитися.
 6. На вихідні старшого вже можна відправляти до бабусь з ночівлею.
 7. Чоловіка відправляйте в його вихідний гуляти з двома дітьми, а самі займіться домашніми справами, і про себе не забудьте.
 8. Ще поради більш детально читайте у статті: Тайм-менеджмент для молодої мами

20

Поради: щоб діти були дружними

Отже, щоб вже з народження діти були кращими друзями:

Не забувайте про старшого дитини.Виходьте гуляти всією сім'єю.Займайтеся, грайте з ним.Заохочуйте його допомогу вам.Хваліть.Кажете, що це молодший братик або сестричка, і вас треба допомога.Як тільки молодший навчиться сидіти, купайте їх разом.Ваші дітки повинні грати разом.Молодший вчитися у старшого.Стати прикладом.Пам'ятайте, що дітей треба любити однаково незважаючи на стать і вік.

.
20 січня 2018 в 18:38  |  Переглядів: 1  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: