Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Чи можна вагітним лікувати зуби
Не Зупиняйся | Здоров'я та краса | Своїми руками
Чи можна вагітним лікувати зубиВагітність завжди пов'язана із змінами фізичного і морального здоров'я жінки. Тому у вагітних часто виникають проблеми з зубами. Можна майбутній мамі відвідувати стоматолога?

Зуби мають потребу в регулярному догляді

Щоб вас не турбувало це питання, до і під час вагітності можна проводити профілактичні дії, які, насамперед, полягають регулярного і ретельного чищення зубів кожен раз після прийняття їжі. При цьому не забувайте міняти зубну щітку раз в три місяці, адже здоров'я ваших зубів багато в чому залежить від її якості.

Але і цього недостатньо, щоб вагітній жінці зберегти здоров'я своїх зубів і запобігти їх лікування. Також їй потрібно правильно харчуватися, оскільки організм майбутніх мам повинен отримувати повноцінний запас вітамінів і мінералів. Тому вагітним не варто забувати про молочних і кисломолочних продуктах, в яких міститься багато кальцію.

Як можна лікувати зуби вагітним

У період вагітності жіночий організм піддається гормональних змін, її імунітет стає набагато слабкіше. Це й не смно, адже всі мікроелементи, вітаміни та інші корисні речовини свого організму майбутня мама віддає на формування і розвиток малюка в утробі. А так як скелет дитини потребує кальції, фтор та інших мінеральних речовин, то вони беруться з ресурсів маминого організму. Якщо ж у вагітної жінки не вистачає цих запасів, то тоді страждають її кістки і зуби. Перші стають крихкими, а другі починають руйнуватися під негативним впливом карієсу.

Тому зубного лікаря потрібно відвідати ще в самому початку вагітності. Він оцінить стан ваших ясен і зубів, дасть відповідні рекомендації щодо догляду за ними, при необхідності почне їх лікувати.

Також вагітної потрібно звернутися до стоматолога, якщо у неї з'явився карієс. Якщо ви помітили на зубах невеликі чорні дірочки або плями, і вони раптом стали хворобливо реагувати на солодке, кисле, гаряче або холодне - це перші ознаки захворювання зуба. Не варто забувати про те, що зуби, уражені карієсом, будуть розносити мікроби по всій ротовій порожнині, вони можуть потрапити в дихальні шляхи малюка, а це, в свою чергу спровокує алергію і послаблений стан плода. Тому їх потрібно лікувати.

У період вагітності жінкам також можна видаляти зуби. Інакше зіпсований зуб, який став рознощиком інфекції, може поширити його по всьому організму. А це небезпечно не тільки для здоров'я вагітної жінки, але і для її малюка теж. Операцію по видаленню краще проводити з використання анестезії, оскільки відмова від знеболюючого уколу може призвести до додаткового стресу, який спровокує скорочення матки і підвищення артеріального тиску. До того ж сучасні знеболюючі засоби часто мають короткочасну дію, вони не можуть проникнути через плаценту, тим самим нашкосмши плоду.

Крім того, вважається, що вагітним жінкам не можна робити рентгенологічний знімок зуба, необхідний для правильної діагностики та огляду зубних каналів після їх лікування. При рентгені жінка отримує мінімальну дозу опромінення, але краще все-таки використовувати спеціальний свинцевий фартух, який утримує і не пропускає рентгенівські промені.

В цілому вагітній жінці можна лікувати карієс, видаляти зуби, лікувати пародонтит, боротися із запаленням ясен і зубів, а також встановлювати брекет-системи. У той же час знімати зубний камінь і вставляти зуби під час вагітності не бажано. Відкладіть ці процедури до народження малюка, щоб не нашкодити ні своєму, ні його здоров'ю.
18 січня 2018 в 10:28  |  Переглядів: 9  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: