Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
Алмазне дно: кімберлітова трубка «Мир» в Якутії
Не Зупиняйся | Відпочинок | Психологія
Найкращу та найдорожчу рукотворну яму в землі на території Росії вирили в Якутії. З цієї дірки наша країна отримала алмазів на $17,5 млрд — достатній привід, щоб приїхати в місто Мирний, встати на краю кар'єра і поклонитися йому в пояс. Алмазное дно: кимберлитовая трубка «Мир» в Якутии

Що це

Кімберлітова трубка — гігантський стовп (по-науковому — «вертикальне геологічне тіло» з поперечником 0,4–1 км), що утворився в земній корі при прориві газів в ході якої-небудь вулканічної катастрофи. Саме в таких «стовпах» виявляють родовища алмазів. Трубка «Мир» була відкрита геологами 13 червня 1955 року в 1100 км на захід від Якутська. З 1957 по 2001 роки дорогоцінні камені тут добували відкритим способом. В результаті утворився кар'єр «Мирний» глибиною 525 метрів і діаметром до 1200 метрів. А також однойменне місто (34 тисячі жителів) з ДК «Алмаз», басейном «Кристал» і Палацом спорту «Кимберлит» .

Як дивитися

Дістатися до Мирного літаком з Якутська. Вийти на оглядовий майданчик кар'єра «Світ» (це прямо в межах міста), вдихнути вітер, спробувати побачити дно велетенської ями. Прочитати на плакаті текст шифрованої телеграми про відкриття кімберлітової трубки, яку геологи послали в червні 1955 року в Москву: «Закурили трубку миру, тютюн відмінний». Згадати, що видобуток алмазів тут триває, але вже підземним способом — з рудника «Світ» виймають до 1 млн тонн руди та 1,5 млн каратів алмазів (!) у рік. Під кінець відвідати історико-виробничий музей алмазної компанії АЛРОСА і Музей кимберлитов імені Джемса Саврасова — щоб зрозуміти, де ти тільки що був і наскільки це круто.

Коли: круглий рік

Чим ще зайнятися в Якутії

1. Шукати мамонтів

На березі річки Адычи розташувалося одне з найбільших в республіці кладовищ мамонтів — Улахан-Сууллур. В землі тут лежать (і під час зсувів з'являються на поверхні) останки багатьох тисяч доісторичних тварин. Якутські фірми в кооперації з палеонтологами організовують багатоденні екскурсії на Улахан-Сууллур. Ти зможеш взяти участь у розкопках і, може, натрапиш на бивень мамонта. А от забрати з собою фрагмент тварини не вийде — на це потрібна ліцензія.

Як доїхати: долетіти з Якутська до міста Батагай, звідти на машині до села Бетенкес (близько 50 км), далі на моторному човні до місця розкопок на березі річки Адычи (плисти трохи більше години).

Коли: влітку чи восени

Тест-драйв Land Rover Discovery 4 в Якутии: льды и духи Це цікаво Тест-драйв Land Rover Discovery 4 у Якутії: льоди і парфуми

2. Побачити Ленські стовпи

Ефектне диво природи: низка скель-стовпів висотою до 200 метрів тягнеться майже на 50 кілометрів уздовж широкого берега ріки Лєни. Заодно побачиш знамениті місцеві піщані дюни і постоїш на місці самої першої з знайдених в Якутії стоянок древньої людини.

Як доїхати: можна замовити багатоденний сплав по Лені на байдарці або катамарані однієї з якутських туркомпаній. Або відправитися на екскурсію з того ж Якутська на теплоході (відстань менше 100 кілометрів, повернешся в столицю республіки в той же день).

Коли: влітку

3. Покататися на оленях в -50

На час відчуєш себе справжнім північним жителем. У селищі Учюгей живуть представники однієї з малих народностей Якутії — евени. Тут ти сядеш на сани, запряжені оленями, і кілька днів проведеш в дорозі, подорожуючи по одній з найбільш непривітних місцевостей на Землі — Оймяконской долині (ночівлі в сільських будинках). Пересічна температура січня — -50 градусів, а зафіксований рекорд — -64 градуси.

Як доїхати: на автобусі від Якутська до селища Хандыга (близько 400 км шляху), звідти ще 60 км до Учюгея.

Коли: грудень – березень, найхолодніше з грудня по лютий

Своїми очима

З відгуків туристів на Tripadvisor.ru

«Неймовірна дірка в землі, аж голова крутиться. І вдома з протилежного боку, здається, на самому краю і зараз сповзуть вниз, як там люди живуть, не бояться...»
EvgeniyB

«Кар'єр величезний! Внизу блакитне озеро — як шматок світового океану!»
AlexeyZhukov

«Таке відчуття, що у неї немає дна. Дивишся вниз, не розумієш, де ж там кінець!»
PrintA

«Коли ми відлітали, я спеціально села біля віконця... Відразу після зльоту вона дійсно виявилася справа, і я аж дихати перестала на час, настільки це було вражаюче видовище!»
Наталія

.
20 січня 2018 в 18:38  |  Переглядів: 7  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: