Вгору
за людьми
за відеозаписами
за блогами
за спільнотами
за аудіозаписами
Перегляд блогу
12 простих способів сподобатися оточуючим
Не Зупиняйся | Спорт | Психологія
Дослідження показують, що нам потрібно всього 100 мілісекунд, щоб скласти думку про людину. Якщо ти хочеш викликати симпатію у першу мить знайомства і не псувати враження про себе потім, йди цим простим правилам 12. Фото 1 - 12 простых способов понравиться окружающим

1. Доглядай за нігтями

Ти, напевно, вже в курсі, що треба чистити зуби і голити бороду. «А ось про нігті ми часто забуваємо,— нагадує д-р Марк Салем, фахівець з невербальних комунікацій, — акуратні нігті — ознака того, що людині не плювати на свою зовнішність і на все інше». А неохайний чоловік виробляє ж враження ледаря.

2. Використовуй одеколон без фанатизму

Оточуючим подобається, коли від тебе приємно пахне — але не коли запах збиває з ніг. Дослідження, проведене в Північно-Західному університеті США, показало, що випробовувані вище оцінювали привабливість людей, якщо фізично відчували аромат, але не віддавали собі в цьому звіту. Тому не перестарайся з одеколоном. «Ми хочемо, щоб подобалися скоріше ми самі, а не тільки наш запах», — говорить доктор Алек Биолл, фахівець з психології привабливості.

3. Забудь про темні окуляри

«Тобі треба виглядати доступним, а не підозрілим», — радить Салем. Закриваючи частину обличчя, ти створюєш бар'єр між собою і оточуючими і здаєшся відстороненим. Тому носи сонячні окуляри, тільки якщо вони реально потрібні, і скидай їх, коли социализируешься.

4. Захопи з собою Тузика

Наступного разу, коли тебе запросять на пікнічок, запитай, що ти можеш взяти свого пса. Вчені з'ясували, що сама його присутність здатне підвищити твою привабливість. При вигляді тебе з чотириногим другом люди розслабляються, а нові знайомства заводяться легше. Звичайно, все це працює, тільки якщо твоя собака не гарчить на оточуючих і не кусає їх за стегна.

5. Ноги на стіл

Відкинься на спинку стільця, ноги поклади на стіл і склади руки за головою, розставивши лікті ширше. Приємно, правда ж? Дослідження Колумбійського та Гарвардського університетів (США) доводить, що така поза додає енергії і впевненості. Вона впливає навіть на гормони: посидь так дві хвилини, і рівень тестостерону підвищиться, а кортизолу — впаде. Вчені назвали цю позицію «позою сили», вони радять практикувати її перед напруженими ситуаціями. Випробовувані проходили імітацію співбесіди при прийомі на роботу. Ті, хто попередньо посидів в «позі сили», з більшою ймовірністю проходили співбесіду успішно. «Головне, не приймай таке становище в присутності інших», — попереджає Салем. Це поза домінування, а якщо хочеш подобатися, то тобі слід виглядати більш доступним.

6. Не скрещивай руки

«Може, схрещені на грудях руки і тобі допоможуть зігрітися, але оточуючим це здасться грубим жестом», — говорить Салем. А ось поза з руками по боках, долонями до співрозмовника, демонструє відкритість. Також варто повернутися до нього обличчям. «Так ти покажеш, що не боїшся виглядати вразливим», — пояснює Салем.

7. Посміхайся (якщо ти закордоном)

Здавалося б, очевидно, що усміхнений чоловік здається доброзичливим, але, наприклад, у Польщі та Росії усмішку на адресу незнайомця вважають ознакою дурості. А якщо надумаєш посміхатися на вулиці в Норвегії, тебе вважатимуть п'яним, божевільним або американцем (а може, ними усіма відразу). В Journal of Cross-Cultural Psychology з'ясували, що в більшості випадків усміхнених людей все ж таки вважають розумними. Якщо ти перебуваєш у США, Німеччині чи Китаї, можеш посміхатися і ні про що не турбуватися.

Однак, важливо, щоб посмішка була щирою. «Люди легко розпізнають фальшиву посмішку, — пояснює Салем, — вона швидко з'являється і швидко зникає, губи при цьому злегка підібгані». Так що, якщо немає бажання посміхатися, краще й не треба.

8. Поважай чуже особисте простір

Дотримуйся дистанції з співрозмовником: в ході дослідження в Університеті Толедо з'ясувалося, що вторгнення в особистий простір сприймається людьми як загроза фізичного насильства. Для простоти запам'ятай правило: не підходь до людини на відстань, меншу, ніж відстань від твого ліктя до кінчиків пальців.

9. Стань хамелеоном

Дослідження показують, що людям подобається, коли співрозмовник копіює їх позу, рухи, манери. Наприклад, якщо ти помітив, що твій бос киває головою або нахиляється вперед усім тілом, повторюй ці рухи за ним. «Головне, щоб це не було помітно, — каже Салем, — інакше тебе приймуть за божевільного».

10. Умій вчасно заткнутися

Не треба намагатися на кожну фразу співрозмовника відповідати історією зі свого життя. Вчені називають це «взаємною відвертістю», і ця манера дратує. Дослідження доводять, що прояв емпатії у відповідь на слова співрозмовника приваблює більше, ніж історії зі свого життя. «Головне — ставити осмислені питання і не піддаватися спокусі поділитися своїми коментарями і спостереженнями», — говорить Кріс Мелоун, співавтор книги «Людські бренди: як ми взаємодіємо з людьми, продуктами та компаніями».

11. Не будь букою

Дослідження, проведене в Нідерландах, показало, що наші негативні думки про те, як нас сприймають інші, можуть втілюватися в реальності. Наприклад, замість того щоб дивитися в очі співрозмовнику, ти можеш втупитися кудись удалину (мовляв, «все одно я йому не подобаюся») і пропустити його слова повз вуха, — кому заманеться з тобою після цього спілкуватися?

12. Просто будь собою, братан

А тепер гарні новини: у недавньому дослідженні Алабамського університету стверджується, що чоловікам взагалі довіряють більше. Вчені запропонували піддослідним оцінити свідків, які виступали в суді, за десятибальною шкалою за такими критеріями, як привабливість, здатність викликати довіру, впевненість і ерудиція. У середньому свідки-чоловіки отримали оцінку «здатності викликати довіру» 7,43 бали, а жінки — 6,7 (привабливість у чоловіків теж виявилася вище, але різниця була незначною). Дослідники пояснюють це тим, що історично чоловіки володіли великим статусом і владою, ніж жінки. Головне, не здумай згадувати цей факт під час суперечки зі своєю дівчиною.

.
20 січня 2018 в 19:10  |  Переглядів: 0  |  Немає коментарів  |  Поскаржитися на запис
Читайте також: